خرید پرس وکیوم | ماشین سازی آریا

چگونه بیشترین بازدهی را از دستگاه vacuum press بگیریم؟

دستگاه vacuum press

با جستجو در اینترنت یا حتی مراجعه حضوری به شرکت های مختلف، ممکن است اطلاعات مختلفی در مورد دستگاه vacuum press کسب کنید، اما معمولاً اشاره خاصی به گرفتن بازدهی و نحوه کار کردن بهتر آنها وجود ندارد (یا حداقل من پیدا نکردم!). به همین دلیل، تصمیم گرفتم که  این مطلب را به نحوه گرفتن بازدهی و بیشترین کارایی از آنها اختصاص دهم و برخی نکات تاثیرگذار بر آن را معرفی کنم.

در حال و حاضر در سطح بازار نمونه های مختلفی از دستگاه های پرس وکیوم وجود دارد که در برخی قطعات و در برخی عملکرد ها با هم متفاوت هستند. بدون تعارف، باید بپذیریم که مکانیزم و اصول اولیه عملکرد آنها شبیه هست و می توانید فرایند تکراری و خاص را از دستگاه vacuum press انتظار داشت. اما اینکه اپراتور یا تکنسین به چه شکلی از این دستگاه ها کار بکشد و یا هنگام کار با آنها به چه صورتی رفتار کند، مهم است که در این مطلب آنها را معرفی می کنیم.

گام اول؛ مهارت کار با دستگاه را بهبود ببخشید

مهارت و دانش کافی در مورد یک دستگاه باعث می شود که فرد در مورد وضعیت و شرایط آن آگاهی کافی داشته باشد. بله! قرار نیست که بدون داشتن مهارت کافی هزینه بالایی برای خرذید دستگاه vacuum press بپردازید و آموزش خود را با استفاده از این دستگاه شروع کنید. البته ما به عنوان یک فروشنده نمی‌توانیم مانع شما شویم، اما پیشنهاد ما این است که قبل از انجام این کار به بررسی نتایج و تأثیر این فرآیند بر دستگاه بپردازید و سپس قدم بعدی را بردارید.

اگر بدون مهارت کار خود را با این دستگاه ها شروع کنید، مجبور هستید که هنگام کار کردن، فرآیند آموزش را نیز طی کنید و همین موضوع باعث می‌شود که بر روی دستگاه پرس وکیوم تاثیر منفی بگذارید، مواد اولیه زیادی را هدر دهید، سلامت و ایمنی کارگاه و خود را تحت تاثیر قرار دهید، و در نهایت از لحاظ مالی نیز مقرون به صرفه نیست. بنابراین تا جایی که می‌توانید  از دستگاه vacuum press برای کسب مهارت استفاده نکنید و اگر مجبورید، به سراغ دستگاه های کارکرده بروید.

گام دوم؛ برنامه کاری مشخص داشته باشید و به دستگاه استراحت دهید

احتمالاً در بررسی های میدانی یا اینترنتی خودبا شرکت‌های مواجه می‌شوید که اعلام کرده اند از دستگاه vacuum press به صورت مداوم و پیوسته کار می کشند. این تبلیغات نباید برای شما گول زننده باشد و در فرآیند کار با این دستگاه ها، لازم است که تمرکز و هدف اصلی خود را بر روی حفظ و نگهداری دستگاه قرار دهید.

وقتی که برای خرید این دستگاه ها راضی شده اید و هزینه بالایی می پردازید، طبیعتا انتظار دارید که چند سال به صورت متوالی و بدون پرداخت هزینه تعمیر یا تعویض قطعات، از آن کار بکشید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که شرکت های فروشنده معمولاً روال کار با این دستگاه ها به صورت استاندارد را به شما توصیه می کنند. بنابراین بهتر است در هنگام کار با دستگاه vacuum press برنامه کاری مشخصی در نظر بگیرید و یک زمان کافی برای تمیز کردن و استراحت دادن به دستگاه اختصاص دهید.

گام سوم؛ نقش تعمیر و نگهداری دستگاه پرس وکیوم را فراموش نکنید

اگر هنگام خرید دستگاه پرس وکیوم از شرکت فروشنده یک کاتالوگ دریافت کرده اید، به احتمال بسیار بالایی اطلاعاتی در مورد تعمیر و نگهداری از دستگاه در آن درج شده است. این شرکت‌ها برای استفاده بهینه از دستگاه و همچنین بالا بردن شانس بازدهی بیشتر، برنامه هایی مشخص و مطابق با وضعیت دستگاه در اختیار خریداران قرار می دهند تا آنها را در فواصل زمانی مختلف اجرا کنند و به حفظ کیفیت دستگاه vacuum press کمک کنند.

اگر چنین برنامه‌ای دریافت کرده اید، مطابق با آنچه که شرکت به شما توصیه کرده است، برنامه را به شکل دقیق و مناسب اجرا کنید. اما اگر چنین برنامه‌ای ندارید، باید برای بالا بردن بازدهی دستگاه خود به سراغ کارگاه های با سابقه و وب سایت شرکت های مختلف بروید و برنامه تعمیر و نگهداری متناسب دستگاه vacuum press خود پیدا کنید.

گام چهارم؛ از مواد اصلی و با کیفیت استفاده کنید و شرایط بهینه آنها را بدانید

فرض می گیریم که دستگاه vacuum press مورد نظر خود را خریده اید و به محل کارگاه انتقال داده اید. برای شروع کار لازم است که از مواد اولیه استفاده کنید تا بتوانید نمونه کارهای مختلفی در سطح بازار داشته باشید. معمولاً رایج ترین دستگاه ها برای روکش کردن چوب و همکاری آنها به کار برده می شود. حال اگر به بازار سری بزنید، با انواع مختلفی از مواد اولیه و روکش های pvc مواجه می شوید که هر کدام از آنها مربوط به یک برند خاص است.

طبیعتاً محصولات هر کدام از این برندها کیفیت متفاوتی دارد و جنس آنها نیز متفاوت است. یکی از شرط هایی که دستگاه های پرس وکیوم کارایی مناسبی داشته باشند، این است که مواد اصلی و با کیفیت برای کار با آن انتخاب شود. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که در بررسی بازار و مشورت با کارگاه های دیگر، موادی را انتخاب کنید که کیفیت لازم برای کار با دستگاه vacuum press داشته باشد و شما بتوانید تغییرات لازم و مورد نیاز خود را بر روی آنها ایجاد کنید.

گام پنجم؛ به اندازه توانایی کارگاه سفارش بگیرید

مطمئناً با توجه به حجم کاری و همچنین کیفیت سفارشاتی که قبلا انجام داده اید، به مرور زمان تعداد سفارش های رسیده برای کار با دستگاه vacuum press افزایش می یابد و ممکن است کیفیت کار شما به حدی خوب باشد که این سفارش ها بیش از توان و ظرفیت دستگاه و کارگاه باشد. پس اگر می‌خواهید کارایی و بازدهی مناسبی از این دستگاهها دریافت کنید، خساست به خرج ندهید! قرار نیست که شما تمامی این سفارش ها را بپذیرید و همه آنها را انجام دهید.

همانطور که شخص شما یک ظرفیت مشخص و ساعات کاری نرمال برای انجام کار دارید، دستگاه های پرس وکیوم نیز چنین شرایطی دارند و شما نمی‌توانید با سلیقه و دلخواه خود از آنها کار بکشید. باید سعی کنید که بین تعداد سفارش ها و توانایی دستگاه و کارگاه تناسب داشته باشید و از این طریق بازدهی دستگاه vacuum press  خود را افزایش دهید.

خرید دستگاه CNC چوب قسطی
دستگاه پرس ممبران

استعلام قیمت محصولات

جهت استعلام قیمت انواع دستگاه ها، لطفا با شماره های دفتر فروش تماس حاصل نمایید

فهرست
فروش فوق العاده ماشین آلات CNC با اقساط 24 تا 36 ماهه( کلیک کنید )
+ +